Voluntariat a Hongria

On: Nagyvázsony, Hongria

Duració: preferiblement 2-12 mesos, començant al febrer/març de 2023

L’objectiu de l’associació és garantir que els joves del nostre poble Nagyvázsony passar el seu temps lliure amb activitats útils. Volem ajudar i donar suport als joves que lluiten les iniciacions de la comunitat al poble.

Les organitzacions d’acollida són:

  • Fekete Sereg

Sobre el poble de Nagyvázsony

A la part occidental d’Hongria, no gaire lluny del llac Balaton, trobareu el poble Nagyvázsony (pronunciat com Nodjvashon) on viuen uns 1800 habitants. Té una primària escola, una llar d’infants, tres petits supermercats, un banc, una oficina de correus, una cafeteria, un petit gimnàs, el nostre centre de joves i molt més. A més, Nagyvázsony ho és famós pel seu castell de l’edat mitjana

Voluntariat a Nagyvázsony

  • Voluntariat a Hongria – 2 mesos
  • Voluntariat a Hongria – 6-12 mesos

Quina feina pots tenir:

Treball de llar d’infants
Podeu treballar al jardí d’infants de Nagyvázsony anomenat Mesevár óvoda és bölcsőde. Hi ha cinc grups diferents i cada grup té dos professors. La teva tasca és ajudar-los amb la seva vida diària, p. amb vestir-se i despullar-se, jugar, cantar cançons, activitats esportives, pintar, fer decoracions, etc.

Treball mediàtic
Si voleu millorar les vostres habilitats multimèdia, com ara filmar, editar vídeos, fotografia i actualitzar les nostres xarxes socials (publicacions, històries, rodets) estem encantats de donar-vos la possibilitat de treballar-hi aquest camp. Pot tractar-se de la nostra associació, la vida quotidiana dels voluntaris, poble… Fes servir la teva imaginació!

Treball del centre de joventut
Pots treballar al nostre centre de joventut on vénen els joves de la zona passar el seu temps després de l’escola i la feina. El centre de joves té p. a futbolí, ping pong i cartes amb les quals pots jugar joves o podeu xerrar amb ells. El més important és comunicar.

Tutor d’anglès
Si t’agrada ensenyar, un cop a la setmana pots treballar en un altre poble
va trucar a Somlóvásárhely en una escola de tarda i ajudar els nens
amb els deures d’anglès i donar suport als seus estudis.

Auxiliar d’arqueòleg
Si t’interessa l’arqueologia o ets estudiant, pots treballar
dues vegades per setmana en un museu com a ajudant d’arqueòleg. La teva feina
donaria suport als seus èxits fotogràfics, a les xarxes socials i a la marxa
a les excavacions.

Fes-ho tu
A la primavera, a l’estiu i a la tardor quan hi fa sol
Hi ha moltes coses per fer al poble, per exemple, repintar bancs
o reparar tanques.

Entrenador de futbol
Si jugues a futbol o t’agrada l’esport, tens l’oportunitat de fer-ho
donar suport a l’entrenador del club de futbol local amb el futbol infantil
entrenant dos cops per setmana. Podeu planificar exercicis per a nens a partir de 4 anys.
10 i inspirar-los en la seva afició esportiva.

Qui pot sol·licitar la oferta?

Voluntaris de 18 a 30 anys de qualsevol país de la UE

És bo saber-ho:

ALLOTJAMENT
T’allotjaràs al pis de voluntaris a Nagyvázsony. En total, disposa de cinc llits dividits en dues habitacions perquè compartiràs el teu
habitació. La casa també té un lavabo, un bany, una cuina i una sala d’estar. Hi ha alguns llençols i tovalloles, però també podeu portar els vostres. El pis disposa de rentadora.

ÀPARS
No s’ofereixen esmorzars, dinars i sopars. Podeu cuinar per vosaltres mateixos o comprar menjar a la cafeteria.

DINERS DE BUTXACA
Rebràs diners de butxaca mensuals d’uns 5 EURO/dia i diners de menjar uns 3 EURO/dia.

TEMPS LABORAL I VACANCES
El vostre servei de voluntariat té una durada de 2 mesos. No hi ha una data fixa d’inici, així que pots venir sempre que estiguis preparat. En la vida diària els voluntaris treballen sis hores diàries (30h setmanals) i tenen dos dies de descans al mes.

INTERNET
El pis disposa de Wi-Fi pel qual hauríeu de pagar 1000 HUF (uns 3 EUR) al mes. A més, hi ha Wi-Fi gratuït al nostre centre de joves.

VIATJANT
Com que el poble és petit, no necessiteu cap transport local. Tot està a només cinc minuts caminant de casa teva. Els dies festius o els caps de setmana, podeu utilitzar el transport públic per anar a visitar les ciutats veïnes o Budapest. Els autobusos surten amb freqüència des de Nagyvázsony i no són cars. Horari de bus

Contacta’ns!

Per a qualsevol dubte o si necessites suport, envia’ns un correu a esc@vibria.org

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s