Voluntariat a Polònia

On: Gdynia, Polònia.

Duració: 6-12 mesos – inici: mitjans d’agost de 2023

Les organitzacions d’acollida són: Gdynia Social School

QUI SÓM?

L’Escola Social està dirigida per l’associació per introduir mètodes educatius alternatius. Se centra a treballar amb nens també amb necessitats especials, p. nens amb discapacitat visual, autisme i altres trastorns o problemes de salut.

És una petita institució per a 160 alumnes de 6 a 15 anys. Treballem en grups reduïts d’uns 10 alumnes. Les classes es realitzen amb l’ús de metodologies basades en projectes, amb èmfasi en l’aprenentatge per experiència. Els mètodes i les formes de treball s’adapten a les necessitats i capacitats especials dels alumnes. La nostra escola ofereix programes individuals d’atenció i desenvolupament, p. Activitats extraescolars opcionals d’afició, tallers i projectes de desenvolupament d’habilitats suaus, etc. També treballem amb famílies senceres i col·laborem amb la llar d’infants propera.

Qui pot sol·licitar la oferta?

Busquem els voluntaris que:
-Creure que l’educació és una experiència quotidiana a través de divertir-se i estar junts
-Percebre l’educació com una eina de canvi en l’organització de la societat
-M’agrada estar en contacte proper amb la gent
-Són creatius, independents, pacients
-Recerca de noves inspiracions i mètodes en educació
-Els candidats amb habilitats artístiques i/o amb habilitats per fer fotos/vídeos són molt benvinguts.

PER A QUI: 18-30 anys Països de la UE + Europa de l’Est i Caucas

LES SEVES RESPONSABILITATS PRINCIPALS SERÀ:

Treballareu en un grup de 2-4 voluntaris de diferents països sota la supervisió del pedagog de l’escola. El treball dels voluntaris a l’escola és molt divers i depèn molt dels interessos i habilitats dels voluntaris. Tindràs l’oportunitat de comunicar-te amb nens de diferents edats, de 2 a 15 anys, inclosos nens amb necessitats especials (defectes de visió, autisme, síndrome d’Asperger, etc.).
En el vostre treball hi haurà un espai per a la creativitat, el treball en equip i el treball individual amb els alumnes.
Pots dirigir els teus tallers, organitzar classes o compartir la teva passió, interessos i cultura… qualsevol cosa que aporti nous coneixements i habilitats a la vida de la nostra escola i a la vida dels nostres alumnes, qualsevol cosa que enforteixi i ampliarà els seus horitzons.

Què fer per participar?

  1. Preparar el teu Curriculum Vitae i una Carta de Motivació en anglès.
  2. Enviar els documents a esc@vibria.org amb el títol “ESC Poland Social School”

Contacta’ns!

Per a qualsevol dubte o si necessites suport, envia’ns un correu a esc@vibria.org

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s